Wejście w życie obowiązkowego KSeF przesunięte!
5 (1)

19.01.2024

19 stycznia 2024 r. odbyła się konferencja prasowa Ministra Finansów Andrzeja Domańskiego, której tematem był stan prac w zakresie Krajowego Systemu e-Faktur.

Minister Finansów wskazał, że w trakcie wstępnych analiz wykryto krytyczne błędy uniemożliwiające wprowadzenie obligatoryjnego KSeF w 2024 roku. Błędy te dotyczą: kodu, systemu i jego funkcjonalności oraz wydajności / przepustowości KSeF. Uniemożliwiają one wprowadzenie obligatoryjnego KSeF w 2024 r.

Podczas konferencji podkreślono, że priorytetem Ministerstwa jest stabilność obrotu gospodarczego i przewidywalność prowadzenia działalności gospodarczej. Zdaniem Ministerstwa, wprowadzenie KSeF w 2024 roku spowodowałoby chaos w zakresie fakturowania oraz brak bezpieczeństwa prowadzonej działalności gospodarczej.

W związku z wykrytymi błędami, MF zarządzi przeprowadzenie zewnętrznego audytu w zakresie KSEF. Na podstawie wyników audytu, Ministerstwo przekaże informację o nowej dacie wejścia w życie obligatoryjnego KSEF (Minister Finansów zapewnił, że najwcześniejszym terminem będzie 2025 r.).  

Jednocześnie Minister Finansów zapewnił, że obligatoryjny KSEF na pewno będzie wprowadzony, jako rozwiązanie ograniczające lukę VAT oraz przyczyniające się do zwalczania oszustw podatkowych.

 

Pobierz wersję PDF

Kliknij, żeby ocenić ten post!
Podziel się artykułem:

Komentarze

0